O nas

Godziny otwarcia

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy (w miesiącu sierpniu przerwa wakacyjna) w godzinach w godzinach 6:15 do 17:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. W roku szkolnym 2017/18 przedszkole będzie zamknięte: 4 maja (piątek) i 1 czerwca (piątek)


Liczebność dzieci w grupie

Grupy liczą od 10 do 25 dzieci obecnych


Posiłki

Nasza kuchnia wyposażona jest w sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowanie smacznych posiłków. Personel kuchenny dba o różnorodność dań i zapewnia odpowiednio dobraną kalorycznie dietę. Śniadanie w godzinach 8:20-8:45, kolorowe kanapki z serem, wędliną, pomidorem, ogórkiem, mleko z płatkami kukurydzianymi, kiełbaski, jajecznica, pasty rybne, marchewkę w słupkach, jabłuszko, oraz mleko, herbata lub kakao. 10.00 Naturalny sok owocowy lub warzywny oraz surowe warzywa lub owoce. Obiad w godzinach 11:30-12:00 składa się z dwóch dań – zupy i drugiego dania mięsnego lub jarskiego, surówki i kompotu ze świeżych lub mrożonych owoców, soków owocowych. Podwieczorek w godzinach 14:00-14:30 kanapki z serem, wędliną, owoce, drożdżówki ze serem, pączki, kisiel lub budyń, jogurt, sałatki owocowo – warzywne, soki owocowe, herbatki ziołowe. Posiłki nie są limitowane a dzieci zachęcane są do jedzenia. Wspólne posiłki są okazją do spróbowania różnorodnych dań, jak również do zapoznania dzieci z zasadami zachowania przy stole. W ciągu dnia dzieci mają swobodny dostęp do wody mineralnej.


Wypoczynek

Po obiedzie, we wszystkich grupach, prowadzone są zajęcia wyciszające, a w grupie 3 i 4-latków dzieci korzystają z leżakowania z możliwością snu. To czas relaksu przy łagodnej muzyce, słuchanie bajek i opowiadań czytanych przez nauczycielkę. Dzieci, które nie zasypiają przeglądają wtedy książki, słuchają opowiadań bądź spokojnej muzyki