SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Zasady organizacji przedszkola

Godziny otwarcia
Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy (w miesiącu sierpniu przerwa wakacyjna) w godzinach w godzinach 6:15 do 17:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. W roku szkolnym 2017/18 przedszkole będzie zamknięte: 4 maja (piątek) i 1 czerwca (piątek)

Liczebność dzieci w grupie
Grupy liczą od 10 do 25 dzieci obecnych.

Posiłki (aktualny jadłospis)
Nasza kuchnia wyposażona jest w sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowanie smacznych posiłków. Personel kuchenny dba o różnorodność dań i zapewnia odpowiednio dobraną kalorycznie dietę.

Śniadanie w godzinach 8:20-8:45, kolorowe kanapki z serem, wędliną, pomidorem, ogórkiem, mleko z płatkami kukurydzianymi, kiełbaski, jajecznica, pasty rybne, marchewkę w słupkach, jabłuszko, oraz mleko, herbata lub kakao.

10.00 Naturalny sok owocowy lub warzywny oraz surowe warzywa lub owoce.

Obiad w godzinach 11:30-12:00 składa się z dwóch dań – zupy i drugiego dania mięsnego lub jarskiego, surówki i kompotu ze świeżych lub mrożonych owoców, soków owocowych.

Podwieczorek w godzinach 14:00-14:30 kanapki z serem, wędliną, owoce, drożdżówki ze serem, pączki, kisiel lub budyń, jogurt, sałatki owocowo – warzywne, soki owocowe, herbatki ziołowe.

Posiłki nie są limitowane a dzieci zachęcane są do jedzenia.

Wspólne posiłki są okazją do spróbowania różnorodnych dań, jak również do zapoznania dzieci z zasadami zachowania przy stole.

W ciągu dnia dzieci mają swobodny dostęp do wody mineralnej.

Wypoczynek
Po obiedzie, we wszystkich grupach, prowadzone są zajęcia wyciszające, a w grupie 3 i 4-latków dzieci korzystają z leżakowania z możliwością snu. To czas relaksu przy łagodnej muzyce, słuchanie bajek i opowiadań czytanych przez nauczycielkę. Dzieci, które nie zasypiają przeglądają wtedy książki, słuchają opowiadań bądź spokojnej muzyki.


Comments are closed

SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
»  Substance:WordPress   »  Style:Ahren Ahimsa
© Wszystkie prawa zastrzeżone. Piotr Tenderowicz 2014